قوانین فروشندگان

کالانامی یک فروشگاه اینترنتی است که در قالب وب سایت و اپلیکیشن که در تمامی اصناف فعالیت می کند و فروشگاه ها اعم از کارگاه های تولیدی ، فروشگاه های کوچک و بزرگ با فروش کلی و جزئی می توانند با عضویت در کالانامی یک پنل فروشگاهی اختصاصی و پیشرفته ای با برند خود و مدیریت خود داشته باشند .

مشتری مداری در راس ارزش‌های سازمانی‏ کالانامی قرار دارد و از آنجا که خریداران نه تنها مشتری کالانامی ، بلکه مشتری تمام فروشندگان با نام تجاری خودشان هستند در نتیجه جلب رضایت آنها باید اولین و بالاترین اولویت همه‌ی ما باشد.

در راستای سیاست‌ های مشتری محور کالانامی و به ‌منظور سازگاری با شرایط اقتصادی جامعه ، قوانینی برای فروش در کالانامی وجود دارد که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتریان ، جلب اعتماد آنها و از همه مهمتر ساخت و ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید از شما می‌شود . همچنین عمل به این قوانین باعث جلوگیری در سوء استفاده از سایت کالانامی توسط معدود فروشندگان متخلف خواهد شد.

عملکرد فروشندگان بر اساس چندین معیار سنجیده خواهد شد و فروشندگانی که از عملکرد و استاندارد مطلوب و باکیفیتی برخوردار باشند ، نشانی فروشنده برگزیده خواهند گرفت که خریداران با مشاهده‌ی آن می‌توانند با اطمینان کاملتری از فروشگاه برگزیده خرید کنند. و همچنین از فروشندگانی که نسبت به قوانین و استانداردهای کالانامی از عملکرد پایینی برخوردار باشند و تعامل مناسبی در فروش با مصرف کنندگان و کالانامی نداشته باشند به صلاحدید کالانامی جهت حفظ برند کالانامی و فروشگاه های عضو کالانامی ، با آنها قطع همکاری خواهد شد.

فروشندگان محترم و گرامی در خصوص استفاده از خدمات کالانامی در جهت استفاده بهینه و مناسب ، لطفا موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایید .

عقد قرارداد مابین فروشگاه و کالانامی ، توسط کالانامی انجام میشود .

استفاده از خدمات اپلیکیشن ، وب اپلیکیشن و وب سایت کالانامی با پنلی که از سوی کالانامی در اختیار فروشگاه قرار داده می شود با عقد قرارداد و تایید دو طرف انجام شده و به معنی آگاهی و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات می باشد . دقت داشته باشید که خرید و فروش کالا نیز با توجه به ساعت کاری تعریف شده به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و ضوابط کالانامی است .

قوانین و مقررات کالانامی با هدف بهبودی و ارائه خدمات مناسب تر بروز خواهد شد . و بروز رسانی متعاقبا از سوی کالانامی به فروشندگان اطلاع رسانی می شود . 

تمام این قوانین در راستای حفظ محیطی امن و مطمئن از خرید و فروش آسان و راحت برای عموم مردم می باشد . چرا که همه ما در حفظ این محیط نقشی بر عهده داریم تا با احترام به حقوق یکدیگر از این شرایط استفاده مفیدی داشته باشیم .

1.    قوانین ثبت محصول

فروشگاه ها می توانند محصولات خود را در سایت کالانامی ثبت نمایند . کالاهای فروشگاه ها برای ثبت در کالانامی باید نو باشد و از ثبت کالاهای دسته دوم و کارکرده در کالانامی خودداری نمایید . در هنگام ثبت کالا در کالانامی لازم به دکر است که موارد ذیل را رعایت و اجرا نمایید .

•    تمامی فیلدهای مورد نیاز محصول باید ثبت شود ، این فیلدها شامل مشخصات فیزیکی و مشخصات فنی محصول و ... می باشد . با تکمیل کامل این موارد ، مصرف کننده راحت تر محصول مورد نظر خود را جستجو می کند .

•    در صورتی که محصول شما اصل نیست حتما در قسمت مشخصات فنی ذکر نمایید . عدم ثبت محصول شما اصل تلقی می شود .

•    فروشندگان باید این نکته را در نظر داشته باشند که در هنگام ثبت مشخصات ، نباید مرتکب فعل و یا ترک فعلی گردند که سبب فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت گردد .

•    مسئولیت تعیین ، درج و ثبت قیمت محصول به عهده فروشنده می باشد و سیاست قیمت گذاری باید مطابق عرف بازار و رقابتی بوده و همچنین حداقل برابر با قیمت محصولات مشابه در سایر فروشگاه ها ( اینترنتی و یا غیر اینترنتی ) بوده که باعث افزایش فروش شما گردد .

•    انتخاب عکس محصول :

عدم استفاده از عکس های بدون کیفیت و بدون موضوعیت با فروشگاه و یا محصول .

عدم استفاده از عکس هایی که صرفا جهت تبلیغات باشد.

عدم استفاده از عکس هایی که بر روی آنها آگهی وب سایت دیگری درج شده باشد .

عدم استفاده از عکس های بانوان ایرانی بدون پوشش رسمی کشور .

عدم استفاده از عکس های بانوان خارجی بدون پوشش مناسب .

عدم استفاده از عکس ها با موضوعیت سیاسی و مغایر با شئونات اخلاقی و ملی و غیر مجاز .

عکس ها باید در سایز 800*800 به صورت مربعی باشد و از کیفیت مناسبی بخوردار باشد .

•    نام و مشخصات محصول :

نام و توضیحات محصول وارد شده باید مطابق محصول واقعی باشد و نباید خلاف آن باشد .

نام و توضیحات ، مشخصات فنی و همچنین کلیه متونی که ثبت می گردد باید با املاء صحیح و طبق متون ادبیات فارسی باشد و از کلمات و جملات محاوره ای استفاده نشود .

استفاده از کلمات و جملات رکیک و سیاسی و خلاف قوانین ممنوع می باشد .

2.    آماده کردن کالا جهت ارسال

ارسال کالا به عهده کالانامی است و فروشنده با دریافت سفارش از سوی مصرف کننده باید در اولین فرصت سفارش را آماده نموده تا در زمان مراجعه از کالانامی آماده باشد .

3.    قوانین حاکم بر فروش

•    فروشندگان توجه داشته باشند ، در ساعاتی که در فروشگاه هستند بعد از ثبت سفارش از سوی مشتری که طی یک پیامک نیز به شماره ای که در پنل فروشگاهی درج شده ارسال می شود ، حتما در اسرع وقت محصول سفارش شده را جهت ارسال توسط کالانامی آماده کنند .

•    فروشندگان می بایست محصولات خود را به صورت دوره ای از لحاظ قیمت و موجودی چک کنند و در صورت لزوم ویرایش لازم را انجام دهند .

•    فروشگاه موظف است محصولاتی که قیمت آنها تغییر کرده است را حتما در اسرع وقت به روز نگه دارند . در صورت ثبت سفارش فروشگاه موظف به آماده سازی محصول جهت ارسال می باشد و خسارت ناشی از عدم بروز رسانی قیمت به عهده خود فروشگاه می باشد .

•    فروشنده یا فروشگاه اعلام میدارد که مالک کالا و محصول بوده و حقوق مالکیت صنعتی ، معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی متعلق به اوست و یا حق بهره برداری و استفاده از این حقوق و عرضه کالا و محصول های مرتبط با فعالیت های فروشگاه را دارد و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت های تجاری می باشد .

•    فروشنده ها موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از کالانامی از جمله مشخصات خریداران را نزد خود محرمانه نگه دارند . مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات به عهده فروشگاه می باشد .

•    درخواست هرگونه دریافت وجه خارج از کالانامی از مصرف کننده توسط فروشگاه یا فروشنده خلاف قوانین کالانامی بوده و از ادامه فعالیت فروشگاه خودداری می گردد .

•    کالانامی پس از تایید خرید توسط خریدار و یا اتمام 7 روزه ضمانت کالا )  بسته به نوع مصحول ) بهای محصول فروخته شده به غیر از سفارشات عودت داده شده با توجه به نوع قرارداد فروشنده با کالانامی ، که از مشتری دریافت شده است به فروشنده پرداخت می گردد .

•    ممکن است در صورت موارد مختلف و موضوعات مختلف از طرف کالانامی با فروشنده تماس تلفنی گرفته شود لازم است فروشنده در روزهای کاری از ساعت 9 الی 16 به شماره تماس خود از سوی کالانامی پاسخ دهد ، در صورت عدم پاسخگویی به کارشناسان ، کالانامی هیچ گونه مسئولیتی در قبال متضرر شدن احتمالی فروشنده نیست .

4.    ضمانت بازگشت کالا

فروشنده کالا می بایست حداقل 7 روز کاری ( بسته به نوع کالا ) وقت برای " انصراف از خرید " توسط خریدار بدون تحمل جریمه و ارائه دلیل برای محصولات خود داشته باشد . تنها هزینه تحمیلی بر خریدار هزینه بازگرداندن محصول می باشد . و شروع این زمان از زمان رسیدن کالا به مشتری می باشد .

شرایط بازگشت و عودت کالا در قسمت قوانین مصرف کنندگان قید شده است .

5.    عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین کالا توسط فروشگاه طی 24 ساعت کاری ، کالانامی می تواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نموده و فروشنده متحمل به پرداخت جریمه خواهد بود .

برای جلوگیری از لغو سفارشات مشتریان به نکات زیر توجه فرمایید :

•    هر روز پنل خود را چک کنید و میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌ روز و مطابق با واقعیت نگه دارید.

•    از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت کالانامی جدا خودداری کنید . ( قرار دادن موجودی نادرست در پنل )

•    قیمت کالاها را صحیح وارد کنید تا ناچار به لغو سفارش نشوید.

•    از ارسال کالا بدون گارانتی ، بسته ‌بندی ، مغایرت محتوا و مشخصات فنی و … که موجب عدم پذیرش خواهد شد خودداری کنید .

6.    نقض قوانین و خدمات کالانامی

هرگونه تخلف از سوی فروشگاه و نقض قانون و قوانین کشور و قوانین حاکم بر کالانامی ، کالانامی برای جلوگیری از ادامه این تخلفات و حفظ برند کالانامی  ، کالانامی می تواند ادامه همکاری با فروشگاه متخلف را خاتمه دهد و از ادامه فعالیت فروشگاه در کالانامی جلوگیری کند .

7.    حل اختلاف

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان فروشگاه با کالانامی ، ابتدا با مـذاكره و بررسی اسناد مالی بررسی و پیگیری می شود و در غير اين صورت نظر مراجع قانونی نافذ و لازم الاجــرا مي باشد  .مواردی در فروشگاه کالانامی تخلف محصوب شود :

•    درج قیمت بالاتر از قیمت روی محصول .

•    فروش کالاهای غیر اصل و غیر مغایر با کالای  مرسوله

•    فروش کالاهای قاچاق ، ممنوعه و غیر بهداشتی

•    لغو سفارش مشتری : 

    عدم موجودی کالا در انبار فروشنده

    فروش کالاهای ممنوعه

    تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده

    اشتباه در قیمت‌گذاری

•    آماده کردن محصول بیشتر از 24 ساعت

•    در صورتی که کالای مرجوعی به دلایل ذیل باشد :

    مشکلات فنی / معیوب بودن کالا

    گوشی قفل شده / غیر قابل رجیستری

    مغایرت محتوا

    مغایرت لیبل

    مغایرت رنگ

    کسری اقلام همراه کالا

    کالای استفاده شده

    کالای غیر اصل ( تقلبی )

    قیمت فروش از قیمت مصرف کننده چاپ شده روی کالا بالاتر است .

    آسیب فیزیکی کالا با بسته ‌بندی سالم

    اتمام مدت گارانتی / اشکال در مدت گارانتی

    ایراد یا اشکال در کارت گارانتی / کارت گارانتی نامعتبر

    عدم وجود کارت گارانتی مربوط به محصولات دارای گارانتی

 


ضمانت اصل‌بودن کالا
۷ روز ضمانت بازگشت
پرداخت در محل
پشتیبانی ۲۴ ساعته
تحویل اکسپرس
شرکت نیکان تجارت نوین رسپینا با نام تجاری کالانامی Kalanami به شماره ثبت 16272 در سال 99 با هدف بهبود وضعیت کسب و کارهای فروشگاه محور تاسیس گردید و به عنوان اولین سایت فروشگاه محور حرفه ای کار خود را بر پایه تلفن همراه و وب راه اندازی نمود . بدون هیچ دغدغه و تنها با چند کلیک فروشگاه آنلاین خود را داشته باشید و بی نیاز از صرف هزینه و زمان زیاد ، بر روی ارائه محصولات باکیفیت به مشتریان در کمترین زمان تمرکز کنید .
شماره تماس
آدرس ایمیل info@kalanami.com
کالانامی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi